vitinka-6 vitinka-03-kiddy staklo-03 staklo-07 staklo-1 pet-02 pet-03 pet-1 pet-15

ABA: Zvezda u Laktašima nastavila pobjednički niz

22. 01. 2017

vitinka-igokea-crvena-zvezda-januar-2017-aba-liga-02jpg

Crvena zvezda mts jučerašnjom utakmicom "vezala" je godinu nastupa u ABA ligi bez izgubljene utakmice.

Vitinka-Igokea-Crvena-zvezda-januar-2017-Aba-liga

Ekipa Dejana Radonjića sinoć je u Laktašima,  u 19. kolu, kao gost, savladala Igokeu rezultatom 77:68, zadržavši maksimalan učinak u ABA ligi kojim je produžila perfektan ovosezonski skor na 19-0, te nastavila seriju trijumfa koji je započela prošlog januara.

Poslednji poraz u ABA ligi branilac titule doživeo je na gostovanju Partizanu 25. januara 2016. godine. Od tada je Zvezda slavila u 29 uzastopnih mečeva na "Jadranu", zaključno sa ovim, ostvarenim manje od 48 časa nakon velikog uspjeha u Tel Avivu.

Izabranici Dejana Radonjića meč su prelomili u finišu treće četvrtine kada su serijom 13:0 došli do dvocifrene prednosti i konačno slomili otpor domaćina. Najefikasniji u timu Zvezde bio je Marko Simonović sa 22 poena, 11 je ubacio Milko Bjelica, dok je Stefan Jović meč završio sa 8 asistencija. S druge strane, najefikasniji u timu Igokee bili su Vuk Radivojević sa 18 i Strahinja Mićović sa 15 poena.

Sjajna atmosfera tokom meča Zvezda – Igokea vladala je sve vrijeme u dvorani u Laktašima, koju su ljubitelji košarke ispunili do posljednjeg mjesta. Sponzor oba kluba Vivia voda, potrudila se da navijači u mini nagradnim igrama i Vivia promotivnim akcijama koje su trajale prije utakmice i tokom poluvremena dobiju poklone i autograme svojih idola, ali i da ćaskaju s igračima o očekivanjima za nastavak sezone.

Vitinka-Igokea-Crvena-zvezda-januar-2017-Aba-ligaVitinka-Igokea-Crvena-zvezda-januar-2017-Aba-ligaVitinka-Igokea-Crvena-zvezda-januar-2017-Aba-ligaVitinka-Igokea-Crvena-zvezda-januar-2017-Aba-liga